Forum o sztukach walki

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-12-16 19:21:44

Administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 21
Punktów :   

Ju jitsu

Tradycyjna japońska sztuka walki wywodząca się od starożytnej formy walki budo, początkowo w formie zapasów. W wersji oryginalnej poza Japonią prawie nie spotykana, no ale ja chyba potrenuje.Większość pozajapońskich szkół jujutsu klasyfikuje się jako nowoczesne (zob. modern jujutsu), które bardzo często zawierają rozwinięte techniki, elementy innych, czy lokalnych systemów walki wręcz. Ten styl bardzo często dostosowywany jest do potrzeb policji, czy wojska albo też realnej samoobrony.
Podstawowe zasady jujutsu to: "ustąp, aby zwyciężyć" oraz "minimum wysiłku, maksimum skuteczności". Istnieje też trzecia, przyjęta głównie przez szkoły oparte na goshin-jitsu (samoobrona judo), mianowicie "przez czynienie sobie dobra nawzajem do dobra ogółu". Pełna wersja pierwszej maksymy brzmi: Ustąp aby zwyciężyć, burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.Większość pozajapońskich szkół jujutsu klasyfikuje się jako nowoczesne (zob. modern jujutsu), które bardzo często zawierają rozwinięte techniki, elementy innych, czy lokalnych systemów walki wręcz. Ten styl bardzo często dostosowywany jest do potrzeb policji, czy wojska albo też realnej samoobrony.
Podstawowe zasady jujutsu to: "ustąp, aby zwyciężyć" oraz "minimum wysiłku, maksimum skuteczności". Istnieje też trzecia, przyjęta głównie przez szkoły oparte na goshin-jitsu (samoobrona judo), mianowicie "przez czynienie sobie dobra nawzajem do dobra ogółu". Pełna wersja pierwszej maksymy brzmi: Ustąp aby zwyciężyć, burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.

Offline

 

#2 2009-12-16 19:23:31

Mlody

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-16
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ju jitsu

ja słyszałem że chcesz wszystkie przetrenować

Offline

 

#3 2009-12-16 19:27:16

Administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 21
Punktów :   

Re: Ju jitsu

Nom chciałbym potrenować wszystkie sztuki walki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.powstancy.pun.pl www.pokelandia.pun.pl www.scene-forum.pun.pl www.dbwars.pun.pl www.metin6.pun.pl